ENDÜSTRİ

Endüstri / Bimaş Bisiklet Motosiklet / Hakkımızda

1996    Bimaş A.Ş. kuruldu
Bimaş Bisiklet Motosiklet Sanayi ve Ticaret A.Ş. Necip Yıldızili ve girişimciler tarafından kuruldu. İzmir Bornova’da açılan şirket, Türkiye bisiklet yan sanayi sektörüne hizmet vermeye başladı.

1999    KOSBİ fabrikası kuruldu ve Bimaş markası doğdu
Yan sanayi yerine bisiklet imalatına başlamak üzere, İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi içerisinde entegre fabrikası inşa edildi. Bimaş marka 48,500 adet bisiklet üretildi.

2000    Erciyas Çelik Boru A.Ş ortaklığı
Ahmet Kamil Erciyas’ın ticari ve sanayi uzmanlığı liderliğinde ortaklık kuruldu. Yurt içi ve yurt dışı satış çalışmaları yoğunlaştı.

2001    Yurt içi satış ağı oluşturuldu ve ihracat başladı
Türkiye geneli bayi kanalı geliştirildi ve Tesco/Kipa başta olmak üzere Ulusal Zincir Mağaza satışları başladı. İsviçre’ye fason üretim gerçekleşti ve ihracat yapıldı.

2008    BİSED kuruldu
Bisiklet Endüstrisi Derneği kurucu üyesi olarak, yerel ve resmi kurumlarla iş birliği içerisinde Avrupa Birliği Standartlarında sektörün gelişimi için yapılabileceklerin belirlenmesine katkı verildi.

2011    İZKA iş birliği
İzmir Kalkınma Ajansı ile yapılan iş birliği çalışmalarında yurt dışı pazarlarına açılım çalışmaları başladı. 

2012    ECC BV ile AB’ye giriş
Hollanda’da kurulu Europe Cycle Company BV ile anlaşmalar sağlandı. Şirket, ECC BV’nin Avrupa’da bilinen Hollanda tipi bisiklet markaları için üretime başladı. 

2014    ECC BIMAS NV kuruldu
Europe Cycle Company BV ve Bimaş A.Ş. ortaklığıyla Hollanda’da ECC Bimaş NV şirketi kuruldu. Avrupa ve Türkiye’de şehir bisikleti ve e-bisiklet pazarında söz sahibi olunması hedeflendi.

Daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edin: http://www.eccbimas.com

 

Erciyas Holding Tüm Hakları Saklıdır ©