ERCİYAS HOLDİNG

Erciyas Holding / CEO'nun Mesajı

1990 yılında İzmit’te Erciyas Çelik Boru kurulurken ilkemiz işimizi doğru yapmaktı. Bu doğruluk bizi bugün dünya çapında ve en üst kalitede yılda 450 bin ton çelik boru üretimi seviyesine taşıdı. Çalışanlarımızı ve kaliteli ürünü, yatırımın bir parçası olarak gören ufuk sahibi sanayicilerle birlikte büyüdük.

Tüm operasyonel faaliyetlerimizde benchmarking, verimlilik, iş mükemmelliği, yaratıcı düşünce gibi kavramları her zaman olduğundan daha çok konuşmaya başladık, daha sıkı takipçisi olduk. Ekonomide durağanlığın zaman zaman yüksek seviyelerde olmasına rağmen planlarımızı sürdürdük ve yatırımlarımızı gerçekleştirdik. 

"Çalışan gelişir, şirket gelişir" yaklaşımının içinde kurumsallaşma çabalarını, kişisel gelişim programlarını, maliyet odaklı iş yapma anlayışını daha çok önemsedik. 

Değişen uluslararası standartlar çerçevesinde gelişmekte olan müşteri taleplerini karşılamak için tüm süreçlerimizi dinamik bir yapı içinde sürekli güncelledik ve çözümsüz süreçleri çözülebilir sorun hale dönüştürdük, Sektörde en önde olan mevcut performansımızla yetinmedik, Erciyas Çelik Boruyu teknik donanım ve üretim açısından benzerlerinden daha ileri hale getirmeyi hedef bildik.

Devam eden büyümemizi yeni pazarlarda, yeni coğrafyalarda sürdürdük, tecrübelerimizi ve gücümüzü yeni stratejik iş ortaklıkları ile birleştirdik. Türkiye’nin bugüne kadarki en büyük boru hattı projesi TANAP’ın içinde yer aldık ve diğer uluslar arası büyük projelerde tercih edilir marka olduk. 

Briza Rüzgar ile Türkiye’nin en büyük türbinlerine sahip RES isletmesini sektöre örnek olacak bir hızda tamamladık, Erciyas Enerji ile Enerji ve enerji verimliliği projeleri geliştirdik. Doğal gazdan kombine çevrim ile enerji üreten Komet Enerji ile ortak olduk. Bimaş Bisiklet Motosiklet ile Kuzey Avrupa ülkelerinde sıkça kullanılan şehir tipi bisiklet ve elektrikli bisikletlerin imalatını başlattık ve dış pazarlara açıldık.

İş çeşitliliğimizi artırıp Holdingleştik. Bu çeşitlilikte karşılaşabileceğimiz sorunlarla başa çıkabilmede nitelikli çalışanlarımızın katkısına her günkünden daha fazla ihtiyacımız olacak. Daha çok tutku, daha çok öğrenme isteği, daha çok cesaret ve meydan okuma hedeflerimize ulaşmaktaki kararlığımızın en belirgin işaretleri oldu ve olmaya devam edecek. 

Bu güne kadar sergilenen olumlu çabalarından ve ulaşılan başarımızdan dolayı tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür eder, en iyi dileklerimi iletirim. 

Teoman DOĞAN
Erciyas Holding
CEO

Erciyas Holding Tüm Hakları Saklıdır ©